e

Honda e || дизајн || бои || внатрешност || конективност || перформанси || агилност || безбедност || полнење на батериите || прашања
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник

31 минута
брзо полнење*
ОВА НЕ Е ПРОТОТИП Ви го претставуваме нашиот прв целосно електричен урбан автомобил. Honda e
е остварен сон со својата единствена комбинација на динамични перформанси,
рафинирана удобност и футуристички технологии, направен да овозможи
исклучително искуство во возењето.
8,3 секунди
0 → 100 km/h
до 222 km
автономија

*Времето на полнење се мери од индикаторот за испразнетоста на батеријата
до 80% од капацитетот, на полнач од 50 kW

Новата Honda e е иновативно електрично возило направено за во град и околу него.

Откријте ги нејзините перформанси и удобноста на новиот начин на возење што ви го нуди.


Фото-галерија

Разгледајте ја
фото-галеријата
на Honda eСпецификации

Погледнете ги
спецификациите
на Honda eОпрема

Запознајте се
со опременоста
на Honda eБрошура

Симнете ја
најновата брошура
за Honda e  

ЗДРАВО УБАВИЦЕ » Прочитајте повеќе Најсовремените технолошки иновации спакувани во прекрасен, едноставен дизајн.
Скриените рачки на вратите ги надополнуваат чистите линии на Honda e. Многуте нејзини иновативни решенија,
како што се Honda Parking Pilot* системот и страничните камера-ретровизори
ви помагаат во возењето низ град.

  

ЖИВЕЈТЕ ГО ЖИВОТОТ ВО БОЈА

PLATINUM WHITE PEARL PLATINUM WHITE PEARL MODERN STEEL METALLIC MODERN STEEL METALLIC CHARGE YELLOW CHARGE YELLOW CRYSTAL BLUE METALLIC CRYSTAL BLUE METALLIC CRYSTAL BLACK PEARL CRYSTAL BLACK PEARL

  

ВОВЛЕЧЕНИ РАЧКИ НА ПРЕДНИТЕ ВРАТИ ЧИСТИ, ТЕЧНИ ЛИНИИ » Прочитајте повеќе КАМЕРА-РЕТРОВИЗОРИ СТРАНИЧНИ » Прочитајте повеќе

ДОБРЕДОЈДОВТЕ! » Прочитајте повеќе Во внатрешноста на модерната патничка кабина
ве пречекуваат фини на допир површини и рафинирани материјали.
Ненападниот и едноставен дизајн обезбедува максимална пространост и целосен комфор.

Slide НЕКА БИДЕ СВЕТЛО! Веќе пространа, Honda e доаѓа со панорамски стаклен покрив
кој овозможува уште повеќе светло во кабината.
» Прочитајте повеќе
Slide ВАШИОТ ДИГИТАЛЕН СВЕТ Уникатната дигитална инструмент табла ве одржува
информирани, релаксирани и поврзани со работите што ги сакате,
овозможувајќи ви интуитивна контрола врз низата интелигентни
апликации и услуги. Приказите на екраните можете и да ги
персонализирате за максимално задоволство за време
на вашите патувања.
» Прочитајте повеќе
Slide ВАШИОТ ПРОСТОР Honda e е компактен електричен урбан автомобил направен
да биде простран. Има доволно простор за четири возрасни лица.
Задните седишта се преклопуваат со што се овозможува
да добиете уште повеќе простор кога ви треба.
» Прочитајте повеќе

  НЕЈЗИНАТА СИЛА
ВО ВАША СЛУЖБАHonda e има динамика на спортски автомобил. Електричниот мотор од 154 KS и вртежен момент од 315 Nm овозможува забрзување од 0 до 100 km/h за 8,3 секунди. Новата Honda e е направена да ви овозможи исклучително возачко искуство.

» Прочитајте повеќеНЕЈЗИНАТА СИЛА ВО ВАША СЛУЖБА » Прочитајте повеќе Honda e има динамика на спортски автомобил. Електричниот мотор
од 154 KS и вртежен момент од 315 Nm овозможува забрзување
од 0 до 100 km/h за 8,3 секунди. Новата Honda e е направена
да ви овозможи исклучително возачко искуство.
До 154
KS
Погон
на задните тркала
8,3 секунди
0 → 100 km/h

Slide 4,3 метри
радиус на вртење
НАПРАВЕНА ЗА ГРАДОТ Инженерите на Honda посветија посебно внимание на подобрувањето на динамиката
на возење за да овозможат забавно и привлечно возачко искуство.
Водено ладените батерии се поставени под подот и централно меѓу оските,
обезбедувајќи распределба на тежина во сооднос 50:50 и ниско тежиште
за оптимални возни својства и стабилност на возилото.
50:50
распределба на тежината
» Прочитајте повеќе Ниско
тежиште

Slide СЕ ПОГРИЖИВМЕ ЗА ВАС » Прочитајте повеќе Honda SENSING системот ви става на располагање сеопфатен пакет технологии
за безбедност и помош на возачот.

Slide Slide Slide Адаптивен темпомат со автоматско запирање
Одржува безбедно растојание од возилото пред вашето автоматски забрзувајќи, забавувајќи, запирајќи и повторно тргнувајќи.
Систем за задржување во коловозната лента
Го одржува автомобилот на средина на коловозната лента нежно корегирајќи ја траекторијата на движење со управувачот.
Предупредување за возило во мртвите агли
Менувајте ги лентите безбедно со звучни и визуелни предупредувања за возилата скриени во мртвите агли.

ПОЛНЕЊЕ НА БАТЕРИИТЕ » Прочитајте повеќе Полнењето на батериите на Honda e е без напор благодарение на тоа што приклучокот на полначот
е поставен централно на хаубата и е лесно пристапен од двете страни на автомобилот.

Slide 31 МИНУТА, 80% НАПОЛНЕТОСТ Slide 246 МИНУТИ, 100% НАПОЛНЕТОСТ Slide 246 МИНУТИ, 100% НАПОЛНЕТОСТ ЈАВЕН ЕДНОНАСОЧЕН ПОЛНАЧ
CCS2 50 kW
ЈАВЕН НАИЗМЕНИЧЕН ПОЛНАЧ
TYPE 2 6,6 kW
ДОМАШЕН НАИЗМЕНИЧЕН ПОЛНАЧ
TYPE 2 6,6 kW

НАПРАВЕНА ДА ГИ ЗАДОВОЛИ ПРЕДИЗВИЦИТЕ
НА МОДЕРНИОТ ЖИВОТЕН СТИЛ
» Прочитајте повеќе Преземете ја контролата над вашата Honda e со My Honda+ апликацијата - заклучете ја,
наполнете ги батериите, заштитете ја. Таа ќе ве информира за наполнетоста на батериите
или пак дека дошло време за редовно сервисирање. Во ова електрично возило
од следната генерација се вградени најдобрите технологии на Honda.

Slide ДАЛЕЧИНСКА КОНТРОЛА НА КЛИМАТИЗАЦИЈАТА Со далечинската контрола на клима уредот, однапред одредете ја температурата во автомобилот. Значи, ако надвор е студено можете да ѝ кажете на Honda e да се загрее 30 минути пред да излезете од дома. На тој начин секогаш ќе имате топло добредојде. » Прочитајте повеќе Slide ГЕО-ФЕНСИНГ Проверете ја состојбата на возилото преку апликацијата и поставете гео-фенсинг периметар што ќе ве предупредува дали вашата Honda e е поместена од назначената област. » Прочитајте повеќе Slide HONDA ДИГИТАЛЕН КЛУЧ Honda дигиталниот клуч ви овозможува да го користите вашиот телефон место клучот за заклучување, отклучување и стартување на автомобилот. Функционира без интернет врска. » Прочитајте повеќе Slide ДАЛЕЧИНСКО ПОЛНЕЊЕ Кога ја полните Honda e, можете да го изберете времето што ви одговара. На пример, можете да поставите полнењето да биде во периодите на евтината струја. Ако ви треба дополнување на батериите додека купувате, апликацијата ќе ве извести кога полнењето е завршено или пак го достигнало поставеното ниво на наполнетост. Апликацијата ви обезбедува спокојство во контролата на полнењето на Honda e во секое време. » Прочитајте повеќе

ДАЛИ СОНОТ СÉ УШТЕ Е СОН
АКО МОЖЕ ДА СЕ ВОЗИ?

  Фото-галерија

Разгледајте ја
фото-галеријата
на Honda eСпецификации

Погледнете ги
спецификациите
на Honda eБрошура

Симнете ја
најновата брошура
за Honda eBack to top