e опрема

Honda e || дизајн || бои || внатрешност || конективност || перформанси || агилност || безбедност || полнење на батериите || прашања
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник
  Honda e Honda e Advance
My Honda+
Двоен екран низ целата широчина
Кожен управувач
Контрола со една педала
Влегување и стартување без клуч
230 V излез
Внатрешен камера-ретровизор
Приклучок за полнење на батериите
Honda Sensing систем
LED дневни светла
Панорамски покрив
Рачки на вратите кои се извлекуваат
Затемнети задни стакла
Странични камера-ретровизори
Загревање на управувачот
Honda Parking Pilot систем
Загревани предни седишта


Антиблокирачки систем за сопирање (ABS)
SRS воздушни перничиња напред за возачот и совозачот
SRS воздушно перниче за совозачот со прекинувач за деактивирање
Странични воздушни перничиња (напред)
Странични воздушни завеси (напред и назад)
Предупредување за возило во мртвите агли и возило што наидува
Систем за помош при нагло сопирање
Систем за ублажување на последиците од судир
Систем за контрола на педалата за гас
Адаптивен темпомат
Систем за предупредување за издишан пневматик (DWS)
Електронска распределба на силата на кочење (EBD)
Сигнал за сопирање во итни случаи
Предупредување за можност од судир
Предни и задни сигурносни ремени со автоматско затегнување (ELR)
Интелигентен ограничувач на брзината
ISOFIX систем за прицврстување детско седиште
Систем за предупредување за напуштање на коловозната лента (LDW)
Систем за задржување во коловозната лента
Систем за известување дека возилото напред тргнало
Функција за следење при мали брзини со автоматско запирање
Систем за ублажување на излетување од пат
Систем за препознавање сообраќајни знаци
Систем за стабилност на возилото (VSA)
Активни наслони за глава напред


Имобилајзер
Далечинско централно заклучување со 2 клуча
Аларм
Можност за програмирано отклучување на вратите
Влегување и стартување без клуч
Супер-заклучување
Сензор за навалување
Покривка на багажниот простор
Ултразвучни сензори


Текстилни внатрешни панели
Црни рачки на вратите
Кожен управувач
Текстилни тапацири


Електрична рачна сопирачка
Електрично серво-управување (EPS) со варијабилен преносен однос
Помош при тргнување на нагорница (HSA)
Мулти-информативен дисплеј
Регенеративна контрола на силата на кочење


Приклучоци за напојување надворешни уреди (напред)
Клима уред
Отвори за климатизација назад
Внатрешен камера-ретровизор
Автоматски бришачи
Куки за мрежа за багаж
Странични камера-ретровизори
Странични камера-ретровизори со повеќекратен приказ
Електрично задвижувани стакла напред и назад
Лумбарна поддршка на седиштето на возачот
Рачно подесување на височината на возачкото седиште
Загревано ветробранско стакло по целата површина
Одмрзнување на ветробранското стакло на просторот кај бришачите
Загревани седишта – напред
Загревање на управувачот
Далечинско спуштање и подигнување на стаклата со клучот
Складирање на кабелот за полнење во подот од багажникот
Паркинг сензори
Honda Parking Pilot систем
Задна камера
Огледало за сопатникот во штитникот за сонце
Управувач подеслив по височина и длабочина


Амбиентално осветлување (кај просторот за нозе на возачот и сопатникот)
Амбиентални светла (на покривот)
Светла за читање (напред)
Осветлување на инструментите
Светла за читање (назад)
Осветлено огледало за сопатникот во штитникот за сонце
Осветлување на багажникот


Блутут хендс-фри телефонирање (HFT)
DAB дигитално радио
HDMI влез
Honda CONNECT со HERE навигација (9-инчен екран чувствителен на допир, AM/FM/DAB дигитално радио, Apple CarPlay и Android Auto)
Honda двоен екран (2x 12,3″)
6x звучници
8x звучници
Аудио систем од 180 W
Премиум аудио систем од 376 W
Сабвуфер
Аудио контроли на управувачот
2x USB конектори напред
2x USB конектори назад


Интегрирана антена во стаклото
Honda e амблем
Рачки на предните врати во боја на каросеријата
Панорамски стаклен покрив
Затемнети стакла
Спојлер


Автоматски LED светла
Автоматски долги светла (HSS)
LED дневни светла
LED предни и задни светла за магла
Програмирано палење и гаснење на светлата (Coming Home/Leaving Home функција)
LED задни светла


16-инчни од лесна легура
17-инчни од лесна легура опционално
Пневматици напред 185/60 R16 назад 205/55 R16
Пневматици напред 205/45ZR17 назад 225/45ZR17 опционално
Комплет за привремена поправка на издишан пневматик
  Фото-галерија

Разгледајте ја
фото-галеријата
на Honda eСпецификации

Погледнете ги
спецификациите
на Honda eБрошура

Симнете ја
најновата брошура
за Honda eBack to top