HR-V Hybrid

Honda HR-V Hybrid || дизајн || бои || внатрешност || конективност || перформанси || безбедност
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник

Slide Slide Запознајте се со Honda HR-V Hybrid, енергичен хибрид кој сам се полни и нуди освежувачко доживување на возењето низ единствениот и паметен e:HEV погонски систем. Инспириран од F1 технологијата, овој стилски и спортски SUV налик на купе во секое патување одушевува со својата виталност и сестраноста. Honda HR-V Hybrid.
Почувствувајте ја енергијата.

Хибрид кој сам се полни наменет за новата генерација еколошки свесни возачи
Нема потреба од полнење

HR-V Hybrid се полни сам генерирајќи ја енергијата додека возите, поштедувајќи ве од потрагата по станици за полнење.
Подобрена еконимичност

Со e:HEV погонскиот склоп на HR-V Hybrid ќе поминете многу повеќе со многу помалку – можете да очекувате до 740 km со еден резервоар.
Бидете без грижи

Хибридниот систем кој ги намалува трошоците за гориво има гаранција од 5 години или 100.000 километри
(што попрво ќе дојде).
Намалени емисии

Хибридните возила испуштаат помалку штетни гасови и со само 122 g/km емисии HR-V Hybrid презема нов чекор кон поздравата околина.Новиот HR-V Hybrid е направен токму како за вас и вашиот стил на живот.Фото-галерија

Разгледајте ја
фото-галеријата
на Honda HR-V HybridСпецификации

Погледнете ги
спецификациите
на Honda HR-V HybridБрошура

Симнете ја
најновата брошура
за Honda HR-V Hybrid
  

Паметен хибрид

  

Електричен режим Електричен режим Хибриден режим Бензински режим Регенеративно кочење Во електричниот режим возилото моментално забрзува од место користејќи ја енергијата од батериите за напојување на електромоторот. Хибриден режим Електричен режим Хибриден режим Бензински режим Регенеративно кочење Во хибридниот режим електромоторот се користи заедно со бензинскиот мотор во секојдневни услови на возење за обезбедување оптимални перформанси и возбудливи забрзувања. Бензински режим Електричен режим Хибриден режим Бензински режим Регенеративно кочење Бензинскиот режим се користи при одржување поголеми брзини на отворени патишта со истовремено полнење на батериите. Регенеративно кочење Електричен режим Хибриден режим Бензински режим Регенеративно кочење При регенеративното кочење електромоторот генерира енергија за полнење на батериите.

  

Slide Ефикасниот хибриден погон на HR-V Hybrid сам го одбира најсоодветниот режим на работа според условите за возење. Интелигентни режими на возење » Прочитајте повеќе

  

Фрлете поглед

  

Slide Внатрешност Надворешност Slide Внатрешност Надворешност

  

Кој најмногу ви се допаѓа?

Midnight Blue Beam 2-Tone Silver Midnight Blue Beam 2-Tone Silver Crystal Black Pearl 2-Tone Crystal Black Pearl 2-Tone Crystal Black Pearl Crystal Black Pearl Premium Sunlight White Pearl Premium Sunlight White Pearl Premium Sunlight White Pearl 2-ToneONE Premium Sunlight White Pearl 2-Tone Platinum White Pearl Platinum White Pearl Premium Crystal Red Metallic Premium Crystal Red Metallic Sand Khaki Pearl Sand Khaki Pearl Sand Khaki Pearl 2-Tone Sand Khaki Pearl 2-Tone Meteoroid Grey Metallic Meteoroid Grey Metallic Meteoroid Grey Metallic 2-Tone Meteoroid Grey Metallic 2-Tone

  

Дозволете ни да ви покажеме

Погледнете ги видеата за поблиску да се запознаете со Honda HR-V Hybrid.


Хибридна технологија

e:HEV технологија на Honda вклучува интелигентен погонски систем со повеќе режими на работа кој обезбедува беспрекорно и електрифицирано искуство во возење.Перформанси и безбедност

Хибридните перформанси го прават возењето со HR-V Hybrid вистинско задоволство каде и да тргнете – во комбинација со Honda SENSING системот на секое патување ќе се чувствувате безбедно.

Дизајн и внатрешност

Беспрекорно дизајниран и обработен, HR-V Hybrid не нуди само уживање во возењето туку во многу што ќе се прилагоди на вашиот животен стил.Технологии и конективност

Со HR-V Hybrid секогаш ќе останете поврзани – сé ви е на дофат на раката, а додека не сте во вашиот автомобил My Honda+ апликацијата ви обезбедува повеќе услуги за поддршка.  

Нека вашиот HR-V Hybrid ви биде при рака

My Honda+ Апликација ви обезбедува разни услуги за поддршка за време на возењето или кога не сте во автомобилот.

Дигитален клуч Дигитален клуч Digital Roadside Assistance Гео-фенсинг Локатор на автомобилот Клучевите повеќе не ви требаат - со помош на далечинската контрола преку вашиот мобилен телефон можете да го заклучите, отклучите или стартувате вашето возило или пак да ги затворите или отворите прозорците. Honda Digital Roadside Assistance Дигитален клуч Digital Roadside Assistance Гео-фенсинг Локатор на автомобилот Со Honda Digital Roadside Assistance ќе бидете потполно безгрижни каде и да отидете - во случај на несреќа или дефект веднаш ќе бидете контактирани за дополнителна поддршка. Гео-фенсинг Дигитален клуч Digital Roadside Assistance Гео-фенсинг Локатор на автомобилот Со помош на My Honda+ апликацијата можете да поставите гео-фенсинг периметар околу вашиот автомобил што ќе ве предупредува доколку тој се помести од назначената област. Локатор на автомобилот Дигитален клуч Digital Roadside Assistance Гео-фенсинг Локатор на автомобилот Ако сте заборавиле каде ви е паркиран автомобилот на места кои не ви се познати, локаторот како дел од апликацијата ќе ви помогне да го најдете.

  

Разликата е во деталите

Свеж воздух секогаш Свеж воздух секогаш
Вие и вашите најмили секогаш ќе се возите во здрава атмосфера благодарејќи на новиот систем за дифузија на воздухот кој создава проток на свеж воздух околу сите.
Поглед наназад Поглед наназад
Кога возите наназад, камера на вашиот HR-V Hybrid на екранот од 9 инчи прикажува широк поглед на просторот зад возилото.
Дополнителни сетила Дополнителни сетила
Вашиот HR-V Hybrid знае кога врне и автоматски ќе ги вклучи бришачите. Исто така има и предни и задни сензори за безгрижно паркирање.
За вашата удобност За вашата удобност
Седиштата со врвен квалитет од полусинтетичка кожа и ткаенина се направени во единствени дезени на шевовите, а за поголема удобност имаат и греење.
Honda CONNECT Honda CONNECT
Еден поглед е доволен - со поврзување на вашиот телефон преку Android Auto и Apple CarPlay со инфо-забавниот систем сите ваши апликации ќе се прикажуваат на екранот од 9 инчи.

  

Чувствувајте се безбедно » Прочитајте повеќе Креиран да ве заштити вас и вашите патници, Honda SENSING е пакет паметни безбедносни системи кој ве предупредува за опасностите што демнат.

  Полни сте енергија?

Да почнеме.
HR-V Hybrid
Elegance

32.990 евра
(2.038.782 денари)HR-V Hybrid
Advance

35.990 евра
(2.224.182 денари)HR-V Hybrid
Advance Style

37.990 евра
(2.347.782 денари)
Фото-галерија

Разгледајте ја фото-галеријата
на Honda HR-V HybridБрошура

Симнете ја најновата брошура
за Honda HR-V Hybrid
Back to top