HR-V Hybrid опрема

Honda HR-V Hybrid || дизајн || бои || внатрешност || конективност || перформанси || безбедност
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник
  HR-V Hybrid
Elegance
HR-V Hybrid
Advance
HR-V Hybrid
Advance Style
Honda CONNECT со навигација (9-инчен екран чувствителен на допир, AM/FM/DAB дигитално радио, Apple CarPlay и Android Auto)
Honda Sensing систем
Греење на седиштата – напред
Електрично прилагодливи и загревани надворешни ретровизори
Интелигентен систем за влегување и стартување
Паркинг сензори (напред 4, назад 4)
Греење на управувачот
Отворање на вратата од багажникот со сензор
(со Walk Away Close)

(со Walk Away Close)
Кровни носачи
Активни светла за скршнување LED
Задна камера
Покрив во друга боја
Безжично полнење


Антиблокирачки систем за сопирање (ABS)
Воздушни перничиња за возачот и совозачот
Воздушно перниче за совозачот со прекинувач за деактивирање
Странични предни воздушни перничиња
Воздушни завеси за предните и задните странични стакла
Надгледување на мртвите точки и движења во аглите
Систем за помош при нагло сопирање (BA)
Систем за кочење при потенцијален судир (CMBS)
Систем за контрола на брзината при потенцијален судир
Систем за предупредување за издишан пневматик (DWS)
SRS воздушно перниче за возачот со едно ниво на полнење
Emergency Call систем за автоматски повик во итни случаи (за Европа)
Eлектронска дистрибуција на силата на кочење на сите тркала (EBD)
Сигнал за сопирање во итни случаи
Предупредување за можност од судир (FCW)
Прилагодлив ограничувач на брзината
Интелигентен ограничувач на брзината
ISOFIX / I-Size систем за прицврстување детско седиште
Систем за задржување во коловозната лента (LKAS)
Систем за кочење при мали брзини
Систем за следење при мали брзини
Систем за асистенција при одржување на возилото во
коловозната лента во свиоци (RDM)
Систем за препознавање сообраќајни знаци (TSR)
Систем за стабилност на возилото (VSA)


Имобилајзер
Далечинско централно заклучување со 2 клуча на преклопување
Аларм
Селективно затворање на вратите
Интелигентен систем за влегување и стартување
Покривка на багажниот простор


Внатрешен панел сребрен сребрен
Внатрешни рачки сребрени сребрени сребрени
Кожен управувач
Седишта текстил во црна боја синтетичка кожа/текстил во црна боја светло сива синтетичка кожа/текстил
Ексклузивен стајлинг портокалова лајсна на предната конзола, портокалов конец на менувачот и седиштата


Систем за асистенција при агилно возење (AHA)
ECON копче – асистенција за поекономично возење
Режими на возење ECON/SPORT/NORMAL ECON/SPORT/NORMAL ECON/SPORT/NORMAL
Електрична рачна сопирачка со автоматско задржување
Електрично серво-управување (EPS) со варијабилен преносен однос (VGR)
Помош при тргнување на нагорница (HSA)
Помош при спуштање по надолници
Старт-стоп систем / EV режим
Мулти-информативен дисплеј (i-MID)
Команди за промена на брзина на управувачот
Контрола на регенеративното кочење/забавување


Климатизација автоматска автоматска двозонска автоматска двозонска
Отвори за вентилација назад
Самозатемнувачки ретровизор
Автоматски бришачи
Куки за мрежа за багаж
Адаптивен темпомат
Електрично прилагодливи и загревани надворешни ретровизори
Електрично преклопливи надворешни ретровизори
Самоподесување на надворешниот ретровизор при возење наназад
Централен наслон за раце напред
Електрично задвижувани стакла напред и назад
Возачко седиште подесливо по височина
Место за документи на предните седишта совозачко возачко и совозачко возачко и совозачко
Загревано ветробранско стакло
Греење на седиштата – напред
Греење на управувачот
Далечинско спуштање и подигнување на стаклата со клучот
Багажник со двојно дно
Преклопување на седиштата со едно движење
Паркинг сензори (напред 4, назад 4)
Отворање на вратата од багажникот со сензор
(со Walk Away Close)

(со Walk Away Close)
Делива задна клупа во сооднос 60:40
Наслон за раце назад
Задна камера
Огледала во штитниците за сонце
Управувач подеслив по височина и длабочина


Амбиентално светло на покривот
Светло напред
Светло за читање (напред)
Осветлување на брзинометарот
Светло за читање (назад)
Светло во штитниците за сонце
Осветлување на багажникот


Блутут хендс-фри телефонирање (HFT)
DAB дигитално радио
Honda CONNECT со навигација (9-инчен екран чувствителен на допир, AM/FM/DAB дигитално радио, Apple CarPlay и Android Auto)
Звучници 4 4+2TW 4+4TW+CTR+Woofer
Премиум аудио
Аудио контроли на управувачот
USB конектори напред 1 USB&1CHG 1 USB&1CHG 1 USB&1CHG
USB конектори назад 2
Безжична Apple Carplay конективност
Безжично полнење


Покрив во друга боја
Надворешна Shark-антена
e:HEV Амблем
Рачки во боја на каросеријата
Предна маска во боја на каросеријата
Ретровизори во боја на каросеријата во боја на каросеријата иста боја како покривот, сина кај бело возило со црн покрив
Кровни носачи
Спојлер
Ексклузивен стајлинг портокалова странична лајсна, украс во три бои на предната маска
Лајсна на прозорците сјај висок сјај висок сјај


Активни светла за скршнување LED
Автоматски LED предни светла
Автоматско подесување на предните светла
LED дневни светла
Предни светла за магла LED LED
Програмирано палење и гаснење на светлата (Coming Home/Leaving Home функција)
Автоматски долги светла (High Beam Support System)
LED задни светла


Комплет за привремена поправка на издишан пневматик
Пневматици напред/назад 225/50 R18 225/50 R18 225/50 R18
Тркала од од лесна легура 18″ Black cut 18″ Black cut 18″ Black cut
  Фото-галерија

Разгледајте ја фото-галеријата
на Honda HR-V HybridБрошура

Симнете ја најновата брошура
за Honda HR-V HybridЦеновник

Симнете го најновиот ценовник
за Honda HR-V HybridBack to top