Jazz

Honda Jazz || дизајн || бои || внатрешност || конективност || перформанси || безбедност
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник

HYBRID ЗАПОЗНАЈТЕ ГО КОМПЛЕТНО НОВИОТ

Новиот Jazz пристигна со напреден e:HEV хибриден погон и динамичен, модерен изглед.

Простран одвнатре и компактен однадвор, во него естетиката и функционалноста се испреплетени на еден умен, уникатен начин.
Дозволете му на новиот Jazz да завладее со вашите чувства.


Фото-галерија

Разгледајте ја
фото-галеријата
на Honda JazzСпецификации

Погледнете ги
спецификациите
на Honda JazzБрошура

Симнете ја
најновата брошура
за Honda JazzЦеновник

Симнете го
најновиот ценовник
за Honda Jazz

СОФИСТИЦИРАН
ДИЗАЈННовиот Jazz е дизајниран со чист профил кој е аеродинамички ефикасен и стилски елегантен. Секој детаљ му дава на Jazz модерен изглед и уникатен персоналитет.

» Прочитајте повеќеMIDNIGHT BLUE BEAM METALLIC MIDNIGHT BLUE BEAM METALLIC CRYSTAL BLACK PEARL CRYSTAL BLACK PEARL PREMIUM SUNLIGHT WHITE PEARL PREMIUM SUNLIGHT WHITE PEARL SHINING GRAY METALLIC SHINING GRAY METALLIC PLATINUM WHITE PEARL PLATINUM WHITE PEARL PREMIUM CRYSTAL RED METALLIC PREMIUM CRYSTAL RED METALLIC

  

Slide JAZZ CROSSTAR НАПРАВЕН ЗА УРБАНАТА ЏУНГЛА » Прочитајте повеќе ЖИВЕЈТЕ ГО ЖИВОТОТ ВО БОЈА ШИРОК СПЕКТАР НА БОИ ЗА СЕЧИЈ ВКУС » Прочитајте повеќе НОВ СОФИСТИЦИРАН ДИЗАЈН СТИЛ ВО ДВИЖЕЊЕ » Прочитајте повеќе

1.205 литри
простор за товарење
ВАШИОТ ПРОСТОР » Прочитајте повеќе Ентериерот на новиот Jazz е практичен и удобен, со чисти линии и материјали меки на допир.
Впечатливото чувство на простор е потенцирано со елегантниот кокпит
со ергономски дизајнирани контроли и непречен поглед на патот.
Широк
панорамски поглед
Магични
седишта

  

  

Slide Компатибилно со ЖИВОТОТ Е ПОДОБАР КОГА СТЕ
ПОВРЗАНИ
» Прочитајте повеќе

  

  

175 km/h
максимална брзина
e:HEV ХИБРИДНА ТЕХНОЛОГИЈА » Прочитајте повеќе Нашата напредна е:HEV хибридна технологија обезбедува динамично,
електрифицирано искуство во возењето, овозможувајќи му на новиот Jazz значајни перформанси,
висока економичност и ниски емисии на штетни материи во издувните гасови.
3,6 l/100 km
просечна потрошувачка
9,4 секунди
0 → 100 km/h

Slide ЗА ВАША БЕЗБЕДНОСТ » Прочитајте повеќе Новиот Jazz се грижи за вашата и безбедноста на вашите сопатници
со најновиот пакет напредни технологии и бројните системи за асистенција на возачот.
Безбедноста дополнително е подобрена со централното и воздушното перниче за колената на возачот
и интелигентните странични воздушни перничиња.

  Како и да го живеете вашиот живот, новиот Jazz ќе се вклопи во него.

Погледнете ги спецификациите
на Honda Jazz
Jazz Comfort

25.990 евра
(1.606.182 денари)Jazz Elegance

26.990 евра
(1.667.982 денари)
Фото-галерија

Разгледајте ја фото-галеријата
на Honda JazzБрошура

Симнете ја најновата брошура
за Honda JazzЦеновник

Симнете го најновиот ценовник
за Honda JazzBack to top