Jazz опрема

Honda Jazz || дизајн || бои || внатрешност || конективност || перформанси || безбедност
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник
  Jazz Comfort Jazz Elegance
ECON копче – асистенција за поекономично возење
LED предни/задни светла
Паркинг сензори (напред 4, назад 4)
Honda Sensing систем
Honda CONNECT инфо-забавен систем
Безжична Apple Carplay конективност


Антиблокирачки систем за сопирање (ABS)
Централно воздушно перниче напред
Воздушни перничиња напред за возачот и совозачот
Воздушно перниче за колената (DR)
SRS воздушно перниче за совозачот со прекинувач за деактивирање
Странични воздушни перничиња (назад)
Странични воздушни перничиња (напред)
Странични воздушни завеси (напред и назад)
Систем за помош при нагло сопирање (BA)
Систем за ублажување на последиците од судир (CMBS)
Систем за предупредување за издишан пневматик (DWS)
Сигнал за сопирање во итни случаи
Emergency Call систем за автоматски повик во итни случаи (за Европа)
Предупредување за можност од судир (FCW)
Предни сигурносни ремени со две нивоа на автоматско затегнување (ELR)
Прилагодлив ограничувач на брзината
Интелигентен ограничувач на брзината
ISOFIX / I-Size систем за прицврстување детско седиште
Систем за предупредување за напуштање на коловозната лента (LDW)
Систем за задржување во коловозната лента (LKAS)
Функција за следење при мали брзини со автоматско запирање
Систем за ублажување на излетување од пат (RDM)
Систем за препознавање сообраќајни знаци (TSR)
Систем за стабилност на возилото (VSA)


Имобилајзер
Далечинско централно заклучување со 2 клуча на преклопување
Аларм
Покривка на багажниот простор


Седишта текстил текстил/кожа


Систем за асистенција при агилно возење (AHA)
ECON копче – асистенција за поекономично возење
Електрична рачна сопирачка со автоматско задржување
Електрично серво-управување (EPS) со варијабилен преносен однос
Помош при тргнување на нагорница (HSA)
Старт-стоп систем / EV режим
Мулти-информативен дисплеј (i-MID)


Автоматски клима уред
Автоматски бришачи
Куки за мрежа за багаж
Адаптивен темпомат
Асферични надворешни ретровизори
Електрично прилагодливи и загревани надворешни ретровизори
Електрично преклопливи надворешни ретровизори
Самоподесување на надворешниот ретровизор при возење наназад
Централен наслон за раце напред
Електрично задвижувани стакла напред и назад
Возачко седиште подесливо по височина
Место за документи на предните седишта совозачко возачко и совозачко
Загревани седишта – напред
Магични седишта со преклопување со едно движење
Паркинг сензори (напред 4, назад 4)
Делива задна клупа во сооднос 60:40
Огледало за сопатникот во штитникот за сонце
Управувач подеслив по височина и длабочина


Дискретни светла
Светло за читање (напред)
Осветлување на багажникот


Блутут хендс-фри телефонирање (HFT)
DAB дигитално радио
Аудио систем (AM/FM/) со 5-инчен екран
Honda CONNECT (9-инчен екран чувствителен на допир, AM/FM/DAB дигитално радио, Apple CarPlay и Android Auto)
Звучници 4 4
Моќност на аудио системот 180 W 180 W
Аудио контроли на управувачот
USB конектори напред 1 2 (1 за податоци и 1 за полнење)
Безжична Apple Carplay конективност


Надворешна Shark-антена
e:HEV Амблем
Рачки во боја на каросеријата
Ретровизори во боја на каросеријата


Автоматски LED предни светла
LED дневни светла
Програмирано палење и гаснење на светлата (Coming Home/Leaving Home функција)
Автоматски долги светла (HSS)
LED задни светла


Комплет за привремена поправка на издишан пневматик
Пневматици напред/назад 185/60 R15 88H 185/60 R15 88H
Тркала од од лесна легура
  Фото-галерија

Разгледајте ја фото-галеријата
на Honda JazzБрошура

Симнете ја најновата брошура
за Honda Jazz
Back to top