Jazz Crosstar спецификации

Honda Jazz Crosstar || дизајн || бои || внатрешност || конективност || перформанси || безбедност
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник
тип i-MMD (Intelligent Multi Mode Drive)
зафатнина 1.498 cm³
пречник и од 73,0×89,5 mm
степен на компресија 13,5:1
напојување две брегасти оски во главата задвижувани со синџир, четири вентили на цилиндар со променливи фази на работа
стандард за емисии на штетни гасови Euro 6d
гориво безоловен бензин од 95 октани
менувач eCVT
погон на предните тркала


максимална моќност 98 KS (72 kW) @ 5.500-6.400 min⁻¹
максимален вртежен момент 131 Nm @ 4.500-5.000 min⁻¹
електромотор 109 KS (80 kW)
вртежен момент 253 Nm
забрзување 0 → 100 km/h 9,9 секунди
максимална брзина 173 km/h
внатрешна бучава 65 dB


во град 61 g/km CO₂
отворен пат 105 g/km CO₂
комбинирано возење 89 g/km CO₂
во град 2,7 l/100 km
отворен пат 4,6 l/100 km
комбинирано возење 3,9 l/100 km


форма хечбек со 5 врати
должина 4.090 mm
широчина (без ретровизори) 1.725 mm
широчина со склопени ретровизори 1.814 mm
широчина со ретровизори 1.966 mm
височина 1.556 mm
меѓуоскино растојание 2.520 mm
траги на тркалата напред 1.498 mm
траги на тркалата назад 1.485 mm
најниско растојание од подлогата само со возач 152,0 mm
најниско растојание од подлогата при максимално оптоварување 144,2 mm
круг на вртење 10,1 m
тркала 185/60 R16 86H


резервоар 40 литри
седишта 5
багажен простор со задни седишта во употреба (според VDA нормите) 298 литри
багажен простор до стаклата со спуштени задни седишта (според VDA нормите) 838 литри
багажен простор до покривот со спуштени задни седишта (според VDA нормите) 1.199 литри


максимална тежина 1.253-1.255 kg
максимална дозволена тежина 1.710 kg
максимално оптоварување на оските напред/назад 946/784 kg
багажник на покривот 50 kg
  Фото-галерија

Разгледајте ја фото-галеријата
на Honda Jazz CrosstarБрошура

Симнете ја најновата брошура
за Honda Jazz Crosstar
Back to top