Civic 4DR опрема

Honda Civic 4DR || дизајн и внатрешност || бои || перформанси и безбедност
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник
  Civic 4DR Comfort Civic 4DR Elegance Civic 4DR Executive
Електрично серво-управување (EPS) со варијабилен преносен однос
Електрична рачна сопирачка со автоматско задржување
Автоматски долги светла (HSS)
Програмирано палење и гаснење на светлата (Coming Home/Leaving Home функција)
ECON режим на работа
Електрично прилагодливи и загревани надворешни ретровизори
Паркинг сензори (напред и назад)
Honda CONNECT со Garmin навигација (7-инчен екран чувствителен на допир, AM/FM/DAB дигитално радио, интегрирана AHA апликација и интернет прегледник, Apple CarPlay и Android Auto)
Двозонски автоматски клима уред
Задна камера
Сончев покрив
Влегување и стартување без клуч
Безжично полнење мобилен телефон
Загревани седишта напред
Загревани седишта назад


i-SRS двостепено воздушнo перниче за возачот
SRS воздушно перниче за совозачот со прекинувач за деактивирање
Странични воздушни перничиња (напред)
Странични воздушни завеси (напред и назад)
Антиблокирачки систем за сопирање (ABS)
Електронска распределба на силата на кочење (EBD)
Систем за помош при нагло сопирање (BA)
Систем за стабилност на возилото (VSA)
Помош при тргнување на нагорница (HSA)
Предни сигурносни ремени со двостепено автоматско затегнување (ELR)
Задни сигурносни ремени со автоматско затегнување (ELR)
ISOFIX систем за прицврстување детско седиште
Сигнал за сопирање во итни случаи
Систем за предупредување за издишан пневматик (DWS)
Систем за ублажување на последиците од судир (CMBS)
Предупредување за можност од судир (FCW)
Систем за задржување во коловозната лента (LKAS)
Систем за предупредување за напуштање на коловозната лента (LDW)
Систем за ублажување на излетување од пат (RDM)
Интелигентен ограничувач на брзината
Интелигентен aдаптивен темпомат (i-AAC)
Систем за препознавање сообраќајни знаци (TSR)
Функција за следење при мали брзини (LSF) само за CVT само за CVT само за CVT
Предупредување за возило во мртвите агли (BSI) и возило што наидува (CTM)


Имобилајзер
Аларм
Селективно отклучување на вратите
Далечинско централно заклучување со 2 клуча
Влегување и стартување без клуч


Текстилни седишта
Кожени седишта
Кожен управувач
Коженa рачка од менувачот
Алуминиумски педали


ECON режим на работа
Индикатор за промена на степените на пренос (SIL)
Електрично серво-управување (EPS) со варијабилен преносен однос
Електрична рачна сопирачка со автоматско задржување
Старт-стоп систем
Рачки за промена на степените на пренос на управувачот само за CVT само за CVT само за CVT


Автоматски клима уред
Двозонски автоматски клима уред
Автоматски бришачи со сензор за дожд
Автоматски светла
Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
Паркинг сензори (напред и назад)
Автоматски електрично задвижувани стакла напред и назад – спуштање и подигнување со еден допир
Далечинско спуштање и подигнување на стаклата со клучот
Управувач подеслив по височина и длабочина
Електрично прилагодливи и загревани надворешни ретровизори
Електрично преклопливи надворешни ретровизори
Далечинско преклопување на надворешните ретровизори со клучот
Осветлени огледала во штитниците за сонце
12V приклучок за напојување надворешни уреди (напред)
Подесување на возачкото седиште по височина
Електрично подеслива лумбарна поддршка на седиштето на возачот
Електрично подеслива лумбарна поддршка на седиштето на совозачот
Поместлив централен наслон за раце напред со фиока
Заден наслон за раце со држачи за чаши
Џеб на позадината на возачкото седиште
Џеб на позадината на совозачкото седиште
Загревани седишта напред
Загревани седишта назад
Делива задна клупа во сооднос 60:40
Мулти-информативен дисплеј во боја за возачот
Грло на резервоарот без капаче


Осветлување на инструментите во сина боја
Светла за читање
Амбиентално осветлување
Осветлување на багажникот
Осветлена фиока за ракавици
Дискретни светла


Аудио систем со 5-инчен екран
Honda CONNECT со Garmin навигација (7-инчен екран чувствителен на допир, AM/FM/DAB дигитално радио, интегрирана AHA апликација и интернет прегледник, Apple CarPlay и Android Auto)
DAB дигитално радио
Безжично полнење мобилен телефон
1x USB конектор
2x USB / 1x HDMI конектори
8x звучници
Премиум аудио систем со 10 звучници
Аудио контроли на управувачот
Блутут хендс-фри телефонирање (HFT)
Задна камера


Надворешна Shark-антена
Хромирани рачки на вратите
Ретровизори во боја на каросеријата со интегрирани трепкачи
Сончев покрив
Хромирана предна маска
Хромирани рамки на стаклата


Предни халогени светла
Предни LED светла
Автоматски долги светла (HSS)
Систем за миење на предните светла
Предни светла за магла
LED предни светла за магла
LED дневни светла
Трето стоп светло
Програмирано палење и гаснење на светлата (Coming Home/Leaving Home функција)


16-инчни од лесна легура
17-инчни од лесна легура
Пневматици 215/55 R16
Пневматици 215/50 R17
Комплет за привремена поправка на издишан пневматик
Резервно тркало
  Фото-галерија

Разгледајте ја
фото-галеријата
на Honda eСпецификации

Погледнете ги
спецификациите
на Honda eБрошура

Симнете ја
најновата брошура
за Honda eBack to top