Civic 4DR дизајн и внатрешност

Honda Civic 4DR || дизајн и внатрешност || бои || перформанси и безбедност
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник

Slide Аеродинамично обликуван, елегантен и спортски дизајн кој ги комбинира скулптуралните линии со глатките облини. ЕЛЕГАНТНИ ЛИНИИ Slide Лежерен и спортски, Honda Civic е софистициран автомобил со врвен ентериер добиен како совршен спој на рафинираноста, стилот и перформансите. ВАШАТА КОМФОРНА ЗОНА

  ГРАЦИОЗНОСТ БЕЗ НАПОР

Современиот дизајн на Civic со 4 врати е хармонија на атлетски перформанси и стил од повисока класа.Флуидна форма
Скулптуралните линии и глатките облини непречено се преплетуваат во една совршена форма.
Обликуван со безвременски стил, аеродинамичниот профил на Civic со 4 врати глатко се протега од извајаната хауба до закосениот багажник.

Атлетски карактер
Civic со 4 врати не е само елегантен. Под неговата напредна форма со 16 или 17-инчни тркала од лесна легура се крие спортски став кој предизвикува да се вози.


Моќните LED светла и препознатливата хромирана маска* му обезбедуваат на Civic посебна појава и персоналитет.

*достапно само кај некои нивоа на опременост  ПОВЕЌЕ ЧУВСТВА

Внатрешноста на Civic со 4 врати е подеднакво елегантна како и надворешноста.Civic со 4 врати ве опсипа со квалитетот и удобноста на внатрешните површини меки на допир. Неговите седишта се обликувани за да ве држат додека го доживувате возењето. Тој е автомобил со изобилство можности.

Време за акција
Спортскиот кокпит на Civic со 4 врати е специјално дизајниран да ви овозможи попривлечно искуство во возењето. Секој детаљ е ергономски обмислен за да ви обезбеди цврста контрола.Пространиот багажник ви овозможува превоз на сé што ви е неопходно, обезбедувајќи со преклопливите задни седишта дополнителна флексибилност кога ќе ви притреба уште повеќе простор.


  БИДЕТЕ ВО КОНТАКТ

Honda CONNECT ви ги носи нештата што ги сакате, како што се омилената музика и вашите пријатели на дофат на раката.Со помош на 7-инчниот екран чувствителен на допир сé што ви треба за да останете поврзани е близу до вас.


Користејќи блутут или USB, можете да пристапите до информациите и музиката на вашиот телефон. Можете исто така преку Apple CarPlay или Android Auto да го пренесете и неговиот приказ на 7-инчниот екран чувствителен на допир за полесен пристап до апликациите што ви овозможуваат да остварувате повици и да испраќате и примате пораки.

Повеќе поврзаност
Фабрички инсталираниот интернет аудио плеер заснован на AHA исто така ви овозможува да се поврзете со вашите омилени музички и станици за вести. Кога автомобилот стои можете дури и да гледате филмови преку HDMI.


Брз поглед е сé што ви треба за да изберете една од јасно прикажаните икони.


Со Garmin навигацијата секогаш ќе знаете каде сте и каде одите.


  

СОН НА СЕКОЈ ВОЗАЧ

Разгледајте ги карактеристиките на Civic со 4 врати што го прават толку грациозен за возење.

Сончев покрив Сончев покрив
Сончевиот покрив обезбедува дополнителни количини светлост и воздух, внесувајќи повеќе од надворешниот свет внатре.
(не е на располагање кај сите нивоа на опременост)
Екран за информации за возачот Екран за информации за возачот
Со допир на копче на управувачот на екранот со информации можете да ги добиете сите податоци за возењето и да ги видите важните пораки и известувања.
Задржување на сопирачките Задржување на сопирачките
Оваа функција го задржува автомобилот неподвижен без да ја повлечете рачната сопирачка или да ја држите ногата на педалата на сопирачките. Кога ќе дојде време да тргнете треба само да притиснете на педалата за гас.
Контрола на климатизацијата Контрола на климатизацијата
Контролата на климатизацијата прецизно ја одржува температурата во кабината и им овозможува на возачот и совозачот независно да ја подесуваат саканата температура. Значи, што надвор и да се случува, внатре секогаш ќе ви биде угодно.
Далечинско отклучување Далечинско отклучување
Нема потреба рачно да ги отклучувате вратите на вашиот Civic бидејќи тој ве препознава кога ќе му се приближите. А кога сте веќе внатре, само притиснете на старт копчето.
Безжично полнење на телефон Безжично полнење на телефон
Со нашиот безжичен систем за полнење кој ја донесува најновата технологија во вашиот Civic, нема повеќе преплетени кабли.
(не е на располагање кај сите нивоа на опременост)
Загревани задни седишта Загревани задни седишта
За сите патници да се чувствуваат угодно, додадовме греење и на задните седишта, исто како и на предните.


Фото-галерија

Разгледајте ја
фото-галеријата
на Honda Civic 4DRСпецификации

Погледнете ги
спецификациите
на Honda Civic 4DRБрошура

Симнете ја
најновата брошура
за Honda Civic 4DRЦеновник

Симнете го
најновиот ценовник
за Honda Civic 4DRBack to top