CR-V Hybrid

Honda CR-V Hybrid || дизајн и внатрешност || бои || перформанси и безбедност
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник

Slide Силен, едноставен за користење и ефикасен - тоа се основните предности кои ќе ги откриете во Honda CR-V Hybrid. Неговиот интелигентен и напреден хибриден погонски склоп нуди беспрекорно и забавно искуство во возењето на секое патување. НОВО ХИБРИДНО ИСКУСТВО » Прочитајте повеќе

Honda e:HEV хибридна технологија

Дваесетгодишното искуство во развој на хибридите придонесе за создавање на потполно нови и напредните технолошки решенија со кои најпопуларниот SUV во светот нуди спортски перформанси и ниски емисии.Нема потреба од полнење

Honda CR-V е хибриден автомобил кој нема потреба од полнење, така што нема потреба да го планирате вашето патување према станиците за полнење – тој ја генерира енергија додека возите.
Ниски емисии на штетни гасови

Напредната хибридна технологија ги намалува емисиите и ја штити човековата околина.
Мала потрошувачка

CR-V Hybrid е доста економично возило – просечната потрошувачка на гориво изнесува 5,3* l/100 km.

*кај 2WD верзијата
Повеќережимски погон

Интелигентниот i-MMD систем автоматски ги избира и менува режимите на возење меѓу електричен, хибриден и бензински погон, максимизирајќи ги перформансите во различни услови на возење.  

Honda CR-V Hybrid не само што изгледа добро, туку со интелигентниот хибриден погонски систем овозможува навистина пријатно возење.Фото-галерија

Разгледајте ја
фото-галеријата
на Honda CR-V HybridСпецификации

Погледнете ги
спецификациите
на Honda CR-V HybridБрошура

Симнете ја
најновата брошура
за Honda CR-V Hybrid
  

CRYSTAL BLACK PEARL CRYSTAL BLACK PEARL MODERN STEEL METALLIC MODERN STEEL METALLIC PLATINUM WHITE PEARL PLATINUM WHITE PEARL RALLYE RED RALLYE RED COSMIC BLUE METALLIC COSMIC BLUE METALLIC LUNAR SILVER METALLIC LUNAR SILVER METALLIC PREMIUM AGATE BROWN PEARL PREMIUM AGATE BROWN PEARL PREMIUM CRYSTAL RED METALLIC PREMIUM CRYSTAL RED METALLIC

  

Интелигентни режими на возење

Ефикасниот хибриден погон на CR-V сам го одбира најсоодветниот режим на работа според условите за возење.

  

Електричен режим Електричен режим Хибриден режим Бензински режим Регенеративно кочење Во овој начин на работа возилото се движи исклучиво со помош на електромоторот, тивко, софистицирано и одлучно со моментален одзив. Хибриден режим Електричен режим Хибриден режим Бензински режим Регенеративно кочење Во хибридниот режим бензинскиот мотор и електромоторот ја комбинираат својата работа за оптимална сила и економичност. Бензински режим Електричен режим Хибриден режим Бензински режим Регенеративно кочење При возење со поголеми брзини возилото го задвижува само бензинскиот мотор. Регенеративно кочење Електричен режим Хибриден режим Бензински режим Регенеративно кочење Со енергијата која електромоторот ја генерира при кочење се полнат батериите.

  

Кога стилот се преплетува со перформансите

Спортското чувство во возењето е една од карактеристиките на хибридниот CR-V. Тој не само што е економичен, туку ви овозможува и возбуда во возењето, каде и да го возите.

Slide Slide Slide

  Поврзаност

Останувањето во контакт со светот никогаш не било поедноставно – на 7-инчниот екран чувствителен на допир ќе најдете сé што ви е потребно.Удобност

CR-V е толку простран, што нема да ви се верува. Чувството што го создава амбиентот делува релаксирачки и удобно.

Квалитет и дизајн

Просторноста на CR-V во комбинација со неговиот специфичен спортски дизајн овозможува вистинско уживање во возењето за вас и за вашите патници.Хибрид кој се чувствува

Со помош на напредната технологија, најпопуларниот светски СУВ нуди спортски перформанси и ниски емисии.  

Slide Направен за да ве заштити вас и вашите патници, CR-V е опремен со Honda SENSING пакет паметни безбедносни функции што се грижат за опасностите што можеби ќе пропуштите да ги забележите. ЧУВСТВУВАЈТЕ СЕ БЕЗБЕДНО » Прочитајте повеќе

  

Направен за пријатно да се чувствувате

Honda CONNECT Honda CONNECT
Honda CONNECT забавно-информативниот систем со екран чувствителен на допир овозможува непречено интегрирање на вашиот телефон.
Камера за возење наназад Камера за возење наназад
Камерата на задниот дел која автоматски се вклучува на 7-инчниот екран на Honda CONNECT системот овозможува безбедна прегледност при возење наназад.
Head-up дисплеј Head-up дисплеј
Head-up дисплејот ги проектира основните информации во вашето видно поле, така што нема потреба да го оттргнете погледот од патот.
Пристап без раце Пристап без раце
Електричната врата на багажникот може автоматски да се отвори со еден потег со вашата нога под задниот браник.


Кој е вистинскиот за вас?

Погледнете ги спецификациите
на Honda CR-V Hybrid
CR-V Hybrid 2WD Comfort

40.990 евра
(2.533.182 денари)CR-V Hybrid 2WD Elegance

42.990 евра
(2.656.782 денари)CR-V Hybrid 2WD Lyfestyle

44.990 евра
(2.780.382 денари)


CR-V Hybrid AWD Elegance

45.990 евра
(2.842.182 денари)CR-V Hybrid AWD Lyfestyle

48.990 евра
(3.027.582 денари)CR-V Hybrid AWD Executive

52.990 евра
(3.274.782 денари)
Фото-галерија

Разгледајте ја фото-галеријата
на Honda CR-V HybridБрошура

Симнете ја најновата брошура
за Honda CR-V Hybrid
Back to top