CR-V

Honda CR-V || дизајн и внатрешност || бои || перформанси и безбедност
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник

Slide Редефиниран, реструктуиран и редизајниран, најпродаваниот SUV на светско ниво со своите рафинирани линии, пространа внатрешност и моќниот 1,5 литарски VTEC Turbo мотор со мануелен или CVT менувач е подготвен да ве однесе каде и да посакате. ДОЖИВЕЈТЕ ГО НАЈПРОДАВАНИОТ SUV НА СВЕТСКО НИВО » Прочитајте повеќе

  

  

CR-V е најсовремен и најнапреден SUV што Honda го има направено.

Со својата исклучителна софистицираност го подигнува искуството во возењето на сосема ново ниво.


Фото-галерија

Разгледајте ја
фото-галеријата
на Honda CR-VСпецификации

Погледнете ги
спецификациите
на Honda CR-VБрошура

Симнете ја
најновата брошура
за Honda CR-VЦеновник

Симнете го
најновиот ценовник
за Honda CR-V  

CRYSTAL BLACK PEARL CRYSTAL BLACK PEARL MODERN STEEL METALLIC MODERN STEEL METALLIC PLATINUM WHITE PEARL PLATINUM WHITE PEARL RALLYE RED RALLYE RED COSMIC BLUE METALLIC COSMIC BLUE METALLIC LUNAR SILVER METALLIC LUNAR SILVER METALLIC PREMIUM AGATE BROWN PEARL PREMIUM AGATE BROWN PEARL PREMIUM CRYSTAL RED METALLIC PREMIUM CRYSTAL RED METALLIC

  

Изберете го вашиот

За сечии желби и според сечии потреби.Elegance

Супериорна опременост со повеќе опции за избор на погонскиот систем.Lifestyle

Богато опремена верзија направена да пружи задоволство во возењето.Executive

Најлуксузно опремен топ-модел со најнови и најнапредни технологии.


  ИСТРАЖЕТЕ ЈА НЕГОВАТА ПРОСТРАНОСТ

Направен за удобни патувања, каде и да треба
CR-V е дизајниран со флуидно течни линии кои секогаш го привлекуваат вниманието, со импресивно простран и удобен ентериер во кој има доволно место за сите патници. Секое патување ќе ви биде задоволство дури и ако ви треба дополнителен простор за носење на гломазни предмети.

» Прочитајте повеќе
  
МОЌНОСТА КОЈА ВЕ ДВИЖИ

Динамичен на отворен пат
Перформансите кои ги испорачува напредниот 1.5 VTEC Turbo мотор преку 6-степен мануелен или 7-степен CVT менувач во комбинација со прилагоденото подвозје прават да ве очекува возачко искуство кое ќе ве исполни со својата агилност. CR-V ќе ве однесе до вашата дестинација со апсолутна финост и удобност.

» Прочитајте повеќе  БЕЗБЕДНОСТА НА ПРВО МЕСТО

Honda CR-V е освојувач на максимална оценка од 5 ѕвездички на тестовите за безбедност на Euro NCAP.Нашата посветеност на безбедноста е во центарот на сé што правиме. Безбедноста на автомобилот е исто толку важна како и возбудата што ја чувствувате додека го возите. Иновативната конструкција на CR-V надополнета со Honda Sensing пакетот на активна безбедност и технологии за помош на возачот му ја обезбедуваат најсеопфатната комбинација на безбедносни технологии во својата класа.

» Прочитајте повеќе
  МИСЛЕВМЕ И НА ЕКОЛОГИЈАТА

Honda CR-V е достапен со нов, напреден хибриден погонски систем
Проектирајќи го најомилениот SUV во светот, мислевме и на екологијата и го понудивме со интелигентен, високо напреден хибриден погон. Тој овозможува непречено и привлечно искуство во возењето, комбинирајќи ги спортските перформанси со високата економичност и ниските емисии.

» Прочитајте повеќе
  
НАЈПРОДАВАНИОТ SUV ВО СВЕТОТ

Honda CR-V е најпопуларниот SUV во светот
Податоците за продажбата на автомобили на 54 светски пазари* покажуваат дека CR-V ги надмина сите свои ривали од неговото лансирање во 2012 година, станувајќи во овој период најпродаван модел на Honda на глобално ниво.

*Извор: JATO Dynamics (за периодот јануари 2015 – декември 2017)
  
ДОДАДЕТЕ МУ ЛИЧЕН ПЕЧАТ

Повеќе за вас
Ви стојат на располагање повеќе можности да направите CR-V да ви обезбеди поголемо задоволство во возењето. Изберете меѓу погонот на предните или на сите четири тркала, со мануелен или CVT менувач и богатите пакети на опременост.

» Прочитајте повеќе  Буди желба за возење

Погледнете ги спецификациите
на Honda CR-V
CR-V 1.5 2WD Elegance

34.990 евра
(2.162.382 денари)CR-V 1.5 AWD Elegance

36.990 евра
(2.285.982 денари)


CR-V 1.5 AWD Lifestyle

38.990 евра
(2.409.582 денари)CR-V 1.5 AWD Executive

41.990 евра
(2.594.982 денари)
Фото-галерија

Разгледајте ја фото-галеријата
на Honda CR-VБрошура

Симнете ја најновата брошура
за Honda CR-VЦеновник

Симнете го најновиот ценовник
за Honda CR-VBack to top