Civic 5DR до 04-2021

Honda Civic 5DR || дизајн и внатрешност || бои || перформанси и безбедност
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник

Slide Honda Civic со 5 врати има единствен персоналитет и спортска душа. Рафиниран и удобен, во исто време обезбедува возбудливи перформанси и одлична контрола кои ќе прават да се чувствувате поврзани со патот. БЛИЗОК КОНТАКТ

  

  

Honda Civic со 5 врати е автомобил подготвен за сите предизвици, создаден за уживање во возењето.

Неговиот спортски стил го надополнуваат одличната управливост и фантастичните перформанси на турбо агрегатите.


Фото-галерија

Разгледајте ја
фото-галеријата
на Honda Civic 5DRСпецификации

Погледнете ги
спецификациите
на Honda Civic 5DRБрошура

Симнете ја
најновата брошура
за Honda Civic 5DRЦеновник

Симнете го
најновиот ценовник
за Honda Civic 5DR  

CRYSTAL BLACK PEARL CRYSTAL BLACK PEARL POLISHED METAL METALLIC POLISHED METAL METALLIC PLATINUM WHITE PEARL PLATINUM WHITE PEARL RALLYE RED RALLYE RED BRILLIANT SPORTY BLUE METALLIC BRILLIANT SPORTY BLUE METALLIC

  

Искусете го Civic
Елегантен
стил

Honda Civic има спортски аеродинамична силуета која му дава атлетски изглед.VTEC
технологија

Турбо погонски агрегати за совршен баланс на перформансите и економичноста.Внатрешен
простор

Исклучително простран, ќе бидете изненадени што сé може да се смести во него.Останете
поврзани

Со инфо-забавниот систем секогаш ќе бидете во контакт со нештата што ги сакате.


  

Slide Карактеристичниот и аеродинамичен профил и атлетските облини на Civic ќе привлечат внимание каде и да отидете, но вистинската убавина лежи под кожата. Лесното подвозје и уникатното ослонување се направени за динамично возење и врвно лежење на патот - лесно е да се разбере зошто Honda Civic го сака асфалтот. ОБЛИКУВАН ДА СЕ ВОЗИ » Прочитајте повеќе Slide Honda Civic е автомобил создаден спортски да се вози, исто како што изгледа - со стилски 17-инчни тркала и спортска внатрешност. ОБЛИКУВАН ЗА СПОРТ » Прочитајте повеќе

  

Фрлете поглед

Погледнете ги видеата и запознајте се како Honda Civic ќе ви помага додека возите.


Управливост и перформанси

Погледнете како Honda Civic ги комбинира ефикасноста и спортската управливост и перформансите.Комфор

Удобниот ентериер на Honda Civic може лесно да се прилагоди за да одговара на вашите потреби.

Целосно поврзани

Бидете секогаш во контакт со нештата што ги сакате кога се возите со Civic.Маневрирање со леснотија

Civic ви помага да ги избегнете опасностите што би можеле да не ги забележите.БЕЗБЕДНОСТА НА ПРВО МЕСТО » Прочитајте повеќе Honda SENSING е пакет напредни безбедносни системи создадени за да ви помагаат додека возите, чувајќи ве вас и патници безбедни.

  За сечиј вкус и потреби

Погледнете ги спецификациите
на Honda Civic 5DR
Civic 5DR 1.0 Comfort

23.990 евра
(1.482.582 денари)Civic 5DR 1.0 Elegance

26.990 евра
(1.667.982 денари)Civic 5DR 1.5 Sport Plus

29.990 евра
(1.853.382 денари)
Фото-галерија

Разгледајте ја фото-галеријата
на Honda Civic 5DRБрошура

Симнете ја најновата брошура
за Honda Civic 5DRЦеновник

Симнете го најновиот ценовник
за Honda Civic 5DRBack to top