Civic Type R

Honda Civic Type R || дизајн и внатрешност || бои || перформанси и безбедност
спецификации || опрема || фото || видео || брошура || ценовник

Slide Да се извлече максимална возбуда во возењето беше главната причина за создавањето на овој автомобил. Има тркачки дух кој не се рефлектира само со неговата аеродинамична форма, туку е нешто што можете да го почувствувате од моментот кога рацете ќе го допрат неговиот управувач. СО ГОЛЕМО „R“ Slide ИНСПИРИРАН
ОД ТРКАЧКИТЕ ПАТЕКИ
» Прочитајте повеќе Нема да разберете ако не прашате. Сé што е на Civic Type R ги истакнува неговите гени кои директно водат потекло од тркачките патеки.
Slide ЧИСТОКРВЕН СПОРТИСТ Не е за секого. Можат да го разберат само оние што вистински го сфаќаат значењето на буквата R. Проверете си го пулсот после возењето. » Прочитајте повеќе

  

  

Креиран за спортско возење: Civic Type R едноставно го одзема здивот. При неговото развивање голем акцент беше ставен на дизајнот кој обезбеди оптимална аеродинамика и максимално внимание.

Креиран за спортско возење: Моќниот VTEC Turbo мотор и напредниот систем на ослонување со три режими на возење обезбедуваат импресивни перформанси.


Фото-галерија

Разгледајте ја
фото-галеријата
на Honda Civic Type RСпецификации

Погледнете ги
спецификациите
на Honda Civic Type RБрошура

Симнете ја
најновата брошура
за Honda Civic Type RЦеновник

Симнете го
најновиот ценовник
за Honda Civic Type R

РОДЕН СО ТРКАЧКИ ГЕНИ

Тоа му е во крвта.

Почнувајќи од остриот спојлер напред преку силуетата со спортските тркала од лесна легура од 19 инчи па сé до агресивниот заден дел со трите издувни цевки, Civic Type R јасно ги покажува своите намери. Сепак, вистинскиот извор на атлетскиот карактер лежи под хаубата – моќниот 2.0 VTEC Turbo мотор способен да произведе 320 коњски сили.

Црниот и ненападен ентериер проткаен со црвени детали кој може да се пофали со високо ниво на комфор е направен така да елиминира сé што ќе ви го одвлече вниманието за да можете да се фокусирате на возењето.

  

  

  


Со Garmin навигацијата секогаш ќе знаете каде сте и каде одите.
ВОЗЕТЕ СО САМОДОВЕРБА

Погледнете ја Honda SENSING напредната технологија за помош на возачот која е стандардна кај Civic со 4 врати.

» Прочитајте повеќеHONDA CONNECT

Бидете секогаш во контакт со нештата што ги сакате кога се возите со Civic со 4 врати.

» Прочитајте повеќеCRYSTAL BLACK PEARL CRYSTAL BLACK PEARL POLISHED METAL METALLIC POLISHED METAL METALLIC TAFFETA WHITE PEARL TAFFETA WHITE PEARL RALLYE RED RALLYE RED COSMIC BLUE METALLIC COSMIC BLUE METALLIC LUNAR SILVER METALLIC LUNAR SILVER METALLIC MIDNIGHT BURGUNDY PEARL MIDNIGHT BURGUNDY PEARL

  

» Прочитајте повеќе РАФИНИРАН И СОФИСТИЦИРАН Honda Civic со 4 врати има уникатен персоналитет и душа Наново замислен, комбинацијата од возбудливиот VTEC Turbo агрегат со 7-степен CVT или 6-степен мануелен менувач и потполно новото подвозје прават совршен спој на перформанси и управливост.

  

» Прочитајте повеќе ПЕРСОНАЛЕН ПЕЧАТ Изберете меѓу нашите богати пакети опрема Со цел да ви овозможиме уживање во возењето, создадовме простор што овозможува да се сплотите со автомобилот.
Изберете меѓу нашите богати пакети опрема.

  Создаден за вистински возачи

Погледнете ги спецификациите
на Honda Civic 4DR
Civic 4DR Comfort

27.990 евра
(1.729.782 денари)Civic 4DR Elegance

29.990 евра
(1.853.382 денари)Civic 4DR Executive

34.990 евра
(2.162.382 денари)
Фото-галерија

Разгледајте ја фото-галеријата
на Honda Civic 4DRБрошура

Симнете ја најновата брошура
за Honda Civic 4DRЦеновник

Симнете го најновиот ценовник
за Honda Civic 4DRBack to top